انواع تسمه تایم دینام کولر هیدرولیک کیت تایم

امروزه در صنعت یکی از اجزای پر کاربرد تسمه ها می باشند. به طوری که برای صنایع مختلفی همچون صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، لاستیک، آسانسور، کارخانه ها و… از انواع تسمه های تخت، شیاردار، تایمینگ، نقاله و… استفاده می شود. یکی از تسمه های پرکاربرد در صنعت، تسمه شیاری می باشد که به مجموعه ای از ترکیب شیار های ذوزنقه ای شکل بر روی نواری از لاستیک، تسمه شیاری گفته می شود. کاربرد تسمه شیاری در صنعت خودروسازی ، ماشین آلات و غیره دیده می شود.

تسمه شیاری

در تسمه های شیاری شامل تعدادی از شیارهای V شکل طولی هستند که در کنار یکدیگر قرار گرفته و تشکیل یک تسمه را می دهند. مزیت تسمه های شیاری عبارتند از :

1- عمر مفید بالا
2- مقاومت در برابر فشار, تغییرات فشار, روغن و ضد الکتریسیته ساکن
3- عملکرد بهینه در سرعت بالا و حرارت پائین
4- قابلیت استفاده از پشت و روی تسمه در بحرکت درآوردن اجزائ مختلف خودرو

شکل V این تمسه ها از یک ترکیب خاص لاستیک به اضافه الیاف مخصوصی می باشند که مقاومت بالایی را ایجاد می کند. به طور کلی تسمه های شیاری که به نام تسمه های شیاری V شکل نیز شناخته می شوند در برابر تغییرات حرارتی و روغن مقاوم بوده و ضد الکتریسیته ساکن می باشد. تسمه های شیاری قابلیت های فراوانی همچون انتقال بالای نیرو، پوشش مقاوم، کارکردی بدون صدا و… دارند. تسمه های شیاری می تواند جایگزین انواع تسمه های سنتی رایج شده و به طور قابل ملاحظه ای هزینه های عملیاتی را کاهش دهند.

ویژگی ها تسمه شیاری

ویژگی دیگر تسمه های شیاری، عملکرد سبک و بدون لرزش آن ها و عمر طولانی است. ارتفاع کوتاه این نوع تسمه باعث انعطاف پذیری بیشتر گشته و امکان استفاده در کارکرد های پر پیچ و خم را به آن ها می دهد. مزایای تسمه های شیاری عبارتند از :

تسمه هاس شیاری می تواند جایگزین انواع تسمه های سنتی رایج شده و بطور قابل ملاحظه ای هزینه های عملیاتی را کاهش دهد. مشخصه دیگر تسمه های شیاری , عملکرد سبک و بدون لرزش آنها و عمر طولانی شان است. ارتفاع کوتاه این نوع تسمه باعث انعطاف پذیری بیشتر گشته و امکان استفاده در کارکردهای پر پیچ و خم را به آنها میدهد.

مشخصات تسمه شیاری

تسمه های شیاری یا چند شیار در صورتی که به طور مداوم خم شوند انرژی کمتری جهت اصطکاک داخلی مصرف می نمایند و در صورت افزایش حرارت تاثیر زیادی بر راندمان تسمه های شیاردار ندارند.

به همین دلیل تسمه شیاردار مدت زمان بیشتری در حالت کارکرد خنک تر هست. یکی دیگر از ویژگی های تسمه شیاردار توانایی خم شدن است که باعث می گردد طراحان از تسمه های شیاردار برای سیستم دارای مسیر مارپیچ استفاده کنند. تسمه های شیاردار دارای انواع ابعاد و مدل و جنس می باشد و براساس نیاز تجهیز مورد طراحی قرار می گیرد.

کاربرد تسمه شیاری

از این نوع تسمه در صنایع مختلف و کاربردهای مختلف استفاده می شود. صنایعی که از تسمه شیاردار در آنها استفاده می شود عبارتند از :

کلام پایانی

شرکت تسمه گستر با نزدیک به سه دهه فعالیت در زمینه تولید کننده و وارد کننده انواع تسمه از جمله تسمه تایم، تسمه صنعتی، تسمه کشاورزی، تسمه دو شیار و … مدعی ارائه با کیفیت ترین انواع تسمه در داخل کشور می باشد. علاوه بر این ، شرکت تسمه گستر به عنوان نماینده برندهای برتر جهانی در زمینه تولید تسمه از کشورهای چین، ایتالیا، آلمان، ژاپن و غیره می باشد. جهت اطلاع از برندها و خرید تسمه و استعلام قیمت تسمه و موجودی به سایت https://tasmegostar.com مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *