رایکاآلتون

تسمه رایکاآلتون، از برندهای معروف تسمه م یباشد که انواع تسمه خودرو را تولید و به بازار عرضه می کند. تسمه رایکاآلتون از تولیدات داخلی می باشدکه محصولات خود را با تکنولوژی روز کشور آلمان تولید می کند.شرکت رایکاآلتون تولیدکننده انواع تسمه تایم، دینام (شیاری) و تسمه دندانه ای (پروانه ای) برای انواع خودرو های داخلی و خارجی می باشد.

تاریخچه رایکاآلتون

شرکت رایکا آلتون تسمه در سال ۱۳۸۶ با اخذ لیسانس شرکت کنتیننتال کنتیتک آلمان با هدف تولید انواع تسمه تایمینگ، دینام و کولر و پروانه خودرو های داخلی و خارجی تاسیس شد. کارکنان و پرسنل این شرکت همگی در تلاش هستند تا بهترین نوع تسمه را به بازار عرضه کنند. این شرکت یکی از تامین کننده های اصلی خطوط ایران خودرو و سایپا در ایران می باشد.

فاز اول آن با قابلیت تولید انواع تسمه تایمینگ و تسمه شیاری دینام و پروانه با تکنولوژی روز اروپا، در مرداد مـــاه سال ۱۳۸۹ بــه بهره برداری رسید. این شرکت در طی سالیان گذشته ضمن اخذ تاییدیه‌های خودروسازان داخلی و خارجی شامل ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن، پژو سیتروئن فرانسه و گواهینامه‌های مدیریت کیفیت ISO TS و ISO 9001 از شرکت IMQ ایتالیا به عنوان تامین کننده اصلی خطوط تولید خودروسازان فعالیت می‌نماید.

انواع تسمه رایکاآلتون

تسمه تایم رایکالتون تحت لیسانس کنتیننتال آلمان در ایران تولید می شود. تسمه تایم قطعه‌ای است که میلنگ را به میل‌سوپاپ خودرو متصل می‌کند. جنس این محصول از لاستیک ساخته می‌شود. هر چه کیفیت لاستیک به کار رفته در تولید تسمه تایم  بالاتر باشد، دوام و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود و تسمه تایم رایکاآلتون در این مورد پرچمدار است. در خودروها وظیفه اصلی تسمه تایم رایکا آلتون تنظیم زمان حرکت سوپاپ‌ها است. جالب است بدانید که سرعت حرکت میل‌سوپاپ باید نصف سرعت حرکت میل لنگ باشد. برای تنظیم این سرعت استفاده از تسمه تایم ضروری است.

نوع دیگر تسمه آلتون ، تسمه های دندانه ای یا پروانه ای است که ، از ترکیبات رابری تولید می شوند. از جمله خواص آنها می توان به مقاومت در برابر روغن و گرما، خواص آنتی استاتیک و عملکرد خوب در دما های متفاوت از ۳۰-تا ۷۰+ درجه سانتیگراد اشاره کرد. این تسمه ها دارای قدرت انتقال بالایی هستند و بالاترین کشش با کمترین حالت شل شدگی تسمه را دارا می باشد.

تسمه های  دندانه ای به صورت قالبی و سپس برش و سایش تولید می شوند و معمولا به شکل دنده ای می باشد، به دلیل مقاومت آنها در برابر تغییرات طولی، کارکرد چند تسمه در کنار هم امکان پذیر است. این تسمه ها به علت انعطاف بالا، نشست مناسب در شیار پولی و ایجاد حرارت کمتر در هنگام کار، طول عمر مفید زیادی دارند.

نوع دیگر تسمه رایکا آلتون، تسمه شیاری می باشد که از ترکیبات رابر ساخته شده و عملکرد بالایی دارد و قابل استداده درپولی های کوچک با سرعت دوران بالا هستند و در سایزهای مختلف تولید می شود. این تسمه ها در مکان هایی که سطح تسمه تماس بسیار کمی با پولی دارد قابل استفاده است. ارتفاع کوتاه این نوع تسمه باعث انعطاف پذیری بیشتر گشته و امکان استفاده در کارکردهای پر پیچ و خم را به آنها میدهد و معمولا کابرد آن جهت شارژ دینام ، کمپرسور کولر بوده و منبع محرک نیز پولی میل لنگ می باشد.

در پایان

شرکت تسمه گستر با نزدیک به سه دهه فعالیت در زمینه تولید کننده و وارد کننده انواع تسمه از جمله تسمه تایم، تسمه صنعتی، تسمه کشاورزی، تسمه دو شیار و ... مدعی ارائه با کیفیت ترین انواع تسمه در داخل کشور می باشد. علاوه بر این ، شرکت تسمه گستر به عنوان نماینده برندهای برتر جهانی در زمینه تولید تسمه از کشورهای چین، ایتالیا، آلمان، ژاپن و غیره می باشد. جهت اطلاع از برندها و خرید تسمه و استعلام قیمت تسمه و موجودی به سایت https://tasmegostar.com مراجعه بفرمایید.

نمایش 1–16 از 19 نتیجه